director

DIRECTOR’S BIOGRAPHY

T.Van Avermaet_(c)Bart_De_Waele

Tom Van Avermaet (°22/07/1982) had altijd al een specifiek doel in zijn leven, namelijk verhalenverteller worden. Gefascineerd door het droomlandschap dat film creëert, besloot Tom al snel dat de beste manier om dat doel te bereiken zelf te schrijven was.

Nog tijdens zijn laatste jaar aan de filmschool van het RITS in België, voltooide hij zijn eerste kortfilm ‘DREAMTIME – Droomtijd’ (2006), waarmee hij cum laude afstudeerde. De film sleepte meer dan 60 festivalselecties en talrijke onderscheidingen in de wacht op nationale en internationale filmfestivals. Zo werd hij genomineerd voor de Gouden Meliès.

In zijn eerste professionele kortfilm ‘DOOD VAN EEN SCHADUW’ (2012) speelt  Matthias Schoenaerts de hoofdrol (Rundskop, Rust & Bone), naast Laura Verlinden, Peter Van Den Eede en Benjamin Ramon. De film begon zijn festivalparcours in juni 2012 en werd in 2013 genomineerd voor de European Film Awards en de Academy Awards in de categorie Best Live Action Shorts.

Onder invloed van de grote ‘surrealisten’ uit de internationale filmwereld (Guillermo Del Toro, Jean-Pierre Jeunet, Terry Gilliam, Tim Burton, Stanley Kubrick, Raoul Servais …) en geïnspireerd door de mythologie en het mysterie van fantasieverhalen en strips, hoopt Tom zijn passie voor het fantastische tot leven te brengen met nieuwe projecten zoals commercials, videoclips, kort- of langspeelfilms.

DIRECTOR’S FILMOGRAPHY

(2012) – Dood van een Schaduw (Death of a Shadow/Mort D’une Ombre)

Cfr. Festivals & Awards

16th L.A. Shortsfest (USA) (September 2012)
Official Selection
Winner: Best Of The Fest (Oscar Qualifier)

57th Seminci Valladolid International Film Festival (Spain) (October 2012)
Official Selection -> International Competition
Winner: Best European Short/EFA Award (Nomination For European Film Awards)

3rd Samain Du Cinéma Fantastique (France) (25 October 2012)
Official Selection: Short Films (Section French (Co-)Productions)
Winner: Audience Award

18th International Short Film Festival Leuven (Belgium) (December 2012)
Official Selection -> Flemish Competition + Showcase ‘Matthias Schoenaerts’ + Canvas Evening + Kortfilm.be Evening (11 screenings in total)
Winner: Audience Award For Best Flemish Short Film
Special Mention: Jury Award For Best Flemish Short Film

13th Fargo Film festival (USA) (March 2013)
Official Selection -> Narrative Short
Winner: Best Narrative Short (announced with selections)

(2006) – Droomtijd (Dreamtime / Temps De Rêves)

WINS:

VAF Wild Card For Best Flemish Student Film (‘Het Grote Ongeduld’ Student Film Festival, Belgium)
Silver Mélies (=Nomination For The Golden Mélies) For Best European Fantastic Short (Brussels International Fantastic Film Festival, Belgium)
Best Cinematography In A Short Film (D.O.P. Nicolas Karakatsanis) (Cyprus International Film Festival, Cyprus)
Jameson Award For Best Short Film (Shadow Shorts) (Transilvania International Film Festival, Romania)
Special Honorable Mention (Audio-Visual Festival Of San Lorenzo – Atalo En Corto, Spain)
Best Direction, Best Original Score, Best Effects & Second Prize For Best Short Film (Cinemadamere Film Festival, Italy)
Best Narrative Short (Sacramento International Film And Music Festival
Nomination For Best Narrative Short (International Film Festival Of South Africa (Everglades International Film Festival), South Africa)
Best Fiction Film (Pisek International Student Film Festival, Czech Republic)
Youth Jury -> Best Short Film / Regular Jury -> SABAM Award (Festival International d’écoles de Cinema Huey, Belgium)
Best Director of a Short Film, Audience Award For Best Short Film (The International Sweet Onion Film Festival, USA)
Best Cinematography, Nominated For Best Foreign Language Film (Heart Of Gold International Film Festival, Australia)
Top Award Of Excellence For Production Design & Best Debut Film / Certifcate Of Destinctive Achievement For Best Costumes & Make Up & Best Director Of A Short Film (The Wild Rose Independent Film Festival, USA)
Best Short Film (Buenos Aires Rojo Sangre, Argentine)
Best Foreign Short Film (Queens International Film Festival, USA)
Finalist For Best Short Film (Fantasy Worldwide Film Festival, Canada)
Nomination For Best Narrative Short Film (Oxford Film Festival, USA)
Nomination For Best Sci-fi & Best Director (Show Off Your Shorts Film Festival, USA)
Best Foreign Film (Foursite Film Festival, USA)
Nomination For Best Actor In A Leading Role (Maarten Claeyssens) (Tenerife International Film Festival, Spain)
Best Student Film (California Independent Film Festival, USA)
Honorable Mention – Best Science-Fiction Film (International Festival Of Cinema & Technology, touring worldwide)

SELECTIONS:

Palms Springs International Festival Of Short Films (Oscar Qualifying) (USA)
Rhode Island International Film Festival (Oscar Qualifying) (USA)
Fantastic Fest (USA)
International Film Festival Ghent (Belgium)
International Short Film Festival Leuven (Belgium)
International Student Film Festival Sehsuchte (Germany)
Anonimul International Film Festival (Romania)
Lund Fantastic Film Festival (Part of Mélies D’or Gala) (Sweden)
Contravision Film Festival (Germany)
Manaki Brothers International Cinematographer’s Film Festival (Macedonia)
Icon Film Festival (Israel)
Ellensburg International Film Festival (USA)
Sometime In October Film Festival (USA)
Secret City International Film Festival (USA)
Tallgrass Film Festival (USA)
Ravenna Film Festival (Italy)
Utopiales – International Science-Fiction Festival (France)
Formula Mundi (Germany)
Filmstock Film Festival (UK)
Asheville Film Festival (USA)
Dominican International Film Festival (Dominican Republic)
Santiago International Short Film Festival (Chili)
Anchorage International Film Festival (USA)
Skena Up – International Student Film Festival (Kosovo)
Sleepwalkers International Student Film Festival (Estonia)
Miami Short Film Festival (USA)
Tirana International Film Festival (Albania)
XS Film Festival Moscow (Part of Belgian Showcase) (Russia)
CinemaIubit International Film Festival (Romania)
Junken Film Festival (Japan)
Festivus Film Festival (USA)
Dam Short Film Festival (USA)
Omaha Film Festival (USA)
Sedona Film Festival (USA)
Durango Independent Film Festival (USA)
East Lansing Film Festival (USA)
Tiburon International Film Festival (USA)
Memphis International Film Festival (USA)
Athens International Sci-Fi& Fantasy Short Film Festival (SFF Rated) (Greece)
Caribbean International Film Festival (West Indies)
Vilnius International Short Film Festival (Lithuania)
Indianapolis Film Festival (USA)
Newport Beach Film Festival (USA)
Mendocino Film Festival (USA)
Swansea Bay Film Festival (UK)
Heart Of England – International Film Festival (UK)
Sapporo Short Fest (Part Of California Independent Film Festival Showcase) (Japan)
L’Idea Di Cleves – Short Film Festival (Italy)
Santiago Rojo Sangre (Chili)